Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Inpost Paczkomaty 24/7

Opinie

Opinie o Anteks.com.pl na Opineo.plCeneo opinie

Sprzedaż na raty

Glebogryzarka spalinowa czy elektryczna — którą warto kupić?
Glebogryzarka spalinowa czy elektryczna — którą warto kupić?

Glebogryzarka spalinowa czy elektryczna — którą warto kupić?

Glebogryzarki (kultywatory ogrodowe) nie tylko przekopią i spulchnią glebę po sezonie zimowym. Doskonale rozbiją wielkie bryły ziemi, wypielą chwasty, napowietrzą i wyrównają grunt, posłużą do nawożenia czy jako odśnieżarka. Glebogryzarki zostały skonstruowane po to, żeby wyręczyć Cię w różnego rodzaju przygotowaniach przed posadzeniem rozsad czy wysianiem trawnika. Jeśli planujesz zakup glebogryzarki, jej rodzaj i parametry dopasuj przede wszystkim do wielkości terenu i stopnia zwięzłości gleby. Na co zatem powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego kultywatora do ogrodu?

Glebogryzarki ogrodowe — elektryczna czy spalinowa?

Glebogryzarki, zwane też czasem kultywatorami ogrodowymi, charakteryzują się różnymi parametrami. Przede wszystkim odróżnia je rodzaj napędu — elektryczny lub spalinowy. Jeżeli jesteś właścicielem małej lub średniej działki do około 500 metrów kwadratowych, na której ziemia nie jest mocno zbita, rozważ kupno glebogryzarki elektrycznej. Jej moc oraz długość kabla powinny być wystarczające do przekopania takiej powierzchni, bez uciążliwych spalin i hałasu. Glebogryzarka elektryczna jest więc dobrym zakupem dla osób lubiących rozwiązania ekologiczne i których działka leży w pobliżu lubiących ciszę sąsiadów.

Glebogryzarka spalinowa to natomiast wydajne urządzenie, które poradzi sobie nawet z najtwardszymi glebami na dużej powierzchni (powyżej 500 metrów kwadratowych). Na takim terenie nie będzie plątał się długi kabel, a przy pomocy glebogryzarki spalinowej przekopiesz ziemię na większej głębokości. Duża moc, szerokość robocza i więcej ostrzy poradzą sobie nawet z bardzo odporną ziemią.

Jaką wybrać glebogryzarkę ogrodową — kultywator ogrodowy?

Wybierając glebogryzarkę, oprócz rodzaju napędu, zwróć też uwagę na:

  • szerokość roboczą — im jest większa, tym szybciej wykonasz pracę. Do niewielkich ogródków czy działek najlepsze będą glebogryzarki z szerokością roboczą do 40 cm, zaś na dużych terenach przydadzą się sprzęty powyżej 50 cm. Możesz też kupić model z regulowaną szerokością roboczą, np. glebogryzarkę spalinową Hecht 746R, której szerokość pracy ustawisz od 36 do 60 cm.
  • moc glebogryzarki — do mniejszych i łatwiejszych terenów wystarczy urządzenie elektryczne o mocy do 1000W np. glebogryzarka elektryczna NAC TIE75-W (750W) lub spalinowe do 4 KM - HECHT743 2KM albo NAC TIP36-118-DN 3,5KM. Mocniejsze glebogryzarki polecamy do większych powierzchni i bardziej wymagających gleb oraz tych mocno zachwaszczonych i nigdy wcześniej nieprzekopywanych — tu sprawdzi się np. glebogryzarka spalinowa HECHT778 o mocy 6,5KM.
  • głębokość pracy — do zakładania trawnika czy przekopania ziemi pod rabaty i grządki wystarczy urządzenie pracujące na głębokości do 15 cm. Dobre napowietrzenie gleby i przygotowanie jej pod uprawę o rozbudowanym systemie korzeniowym wymaga natomiast głębokości powyżej 25 cm (takiej jak w glebogryzarkach NAC TIP36-500E-J lub NAC TIP36-118-DN).
  • wagę urządzenia — im cięższa glebogryzarka, tym bardziej jest stabilna i dostosowana do trudniejszej gleby. Specjalistą do pracy w trudnych warunkach jest ważąca 55 kg glebogryzarka spalinowa Hecht778 o mocy 6,5 KM i szerokości roboczej aż 78 cm. Lekka, elektryczna HECHT 730 750W nie zmęczy natomiast jej operatora i sprawdzi się w niewielkim przydomowym ogrodzie.
  • dobre zabezpieczenia — podczas pracy glebogryzarka może wyrzucić w powietrze kamienie czy inne ciała obce, warto więc aby noże były osłonięte wysokiej jakości metalową obudową (np. taką jak w glebogryzarce elektrycznej HECHT 745 1500W).

Czy warto kupić glebogryzarkę?

Tak, jeżeli chcesz ułatwić sobie pracę w ogrodzie nawet przez cały rok. Właściciele glebogryzarek to posiadacze pięknych ogrodów i działek, którzy nie muszą poświęcać wiele czasu na ich pielęgnację. Glebogryzarki użyjesz od wiosny do późnej jesieni, a nawet zimą, jeśli dokupisz do niej specjalną końcówkę do odśnieżania. Jedynie zmarznięta lub mocno wysuszona gleba jest przeciwwskazaniem do stosowania urządzenia, gdyż mogłoby dojść do zniszczenia sprzętu. W innym przypadku, korzystając z kultywatora ogrodowego, oszczędzisz mnóstwo czasu i sił podczas przygotowania gleby na wiosnę, a także przekopując ją przed zimą, rozprowadzając nawóz, torf i kompost czy odchwaszczając.

Wybierz najlepszy dla siebie kultywator ogrodowy:

glebogryzarki elektryczne

glebogryzarki spalinowe

akcesoria do glebogryzarek

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl